Гладка шкіра

1. Пам'ятайте, що будь-яка шкіра - це не гума, вона промокає і вимагає особливого догляду! Відразу після покупки обробіть шкіряне взуття захисним засобом, що підвищує водо- і зносостійкість. Шкіряну підошву також потрібно обробити. Процедуру потрібно повторювати мінімум раз на місяць.

2. Декілька разів на тиждень взуття необхідно чистити кремом, щоб воно не втрачало свій зовнішній вигляд.

3. Для очищення поверхні взуття використовуйте м'яку суху щітку, а потім вологу ганчірку. Використовувати можна як спеціальні пінки і шампуні для взуття, так і звичайне мило. Будьте обережні з чищенням взуття з білої шкіри, його краще чистити мокрою поролоновою губкою.

4. Ні в якому разі не використовуйте агресивні речовини для чищення шкіри, такі як бензин, ацетон і ін. І не періть його в пральній машині!

Лакова шкіра

1. Лакова шкіра має дуже делікатні властивості, тому вона дуже чутлива до перепадів температури. Не носіть взуття з лакової шкіри в сильний мороз чи спеку, вона може потріскатися як при -10 ° С, так і при +25 ° С.

2. Так як взуття з лаковою верхнею не переносить перепади температур, надіньте його за 20 хвилин до виходу на вулицю, щоб тепло ноги перейшло в неї, і на холоді взуття охолоджувалося поступово.

3. Не носіть взуття з лакової шкіри щодня, особливо в мокру погоду. При вологій погоді поверхня взуття може подряпатися, потріскатися або явитись. Пам'ятайте, що лакова плівка руйнується при попаданні на неї технічної солі та інших реактивів, які використовуються для обробки доріг в зимовий період.

4. Використовуйте тільки спеціально підібрані засоби по догляду за взуттям з лакової шкіри! Неправильно підібраний засіб може зіпсувати плівку лаку на поверхні взуття і зіпсувати зовнішній вигляд.

5. Щоб ваше взуття блищало і мало свіжий вигляд, для нанесення спеціальних засобів використовуйте м'яку ганчірочку і бархотку для полірування. Не використовуйте щітки для чищення взуття для запобігання пошкодження поверхні.

Замша

1. Так як взуття з замші поступається по своїй міцності взуття із гладкої шкіри, вона потребує більш делікатного догляду. Відразу після покупки таке взуття потрібно обробити спеціальним засобом тричі, після кожної обробки потрібно дозволити взуттю висохнути. Захисний засіб оберігає взуття від бруду, солі, пилу і вологи.

2. Не носіть замшеве взуття в дощову погоду! Таке взуття дуже швидко промокне, ви відчуєте дискомфорт, втратить зовнішній вигляд, колір, з'являться розводи та плями.

3. Перед нанесенням захисного шару поверхню взуття необхідно очистити від пилу і бруду щіткою для взуття, можна використовувати також спеціальний камінь для чищення замші. Після нанесення засобу необхідно просушити взуття та провести щіткою в одному напрямку для додання ворсистості.

4. Для чищення взуття ви також можете використовувати спеціальні гумки (кубики): абразивній для підняття замші, каучукові для виведення плям, з спіненої гуми для видалення плям.

5. Використовуйте спеціальну фарбу-аерозоль, щоб зберегти колір взуття та захистити його від вологи.

Нубук

Нубук це шкіра, що виготовляється, як правило, з великої рогатої худоби, яка при належному догляді характеризується зносостійкістю і міцністю.

Нубук буває трьох видів: натуральний, штучний (синтетичний, воду не вбирає, зносостійкий) і нубук-ойл (оброблений жировим просоченням і володіє завдяки цьому водовідштовхувальними властивостями).

1. Догляд за взуттям з нубуку схожий на догляд за замшею. Перед першим виходом обов'язково потрібно обробити поверхню спеціальним захисним засобом. Уникайте миття водою і використовуйте спеціальні просочення і аерозолі.

2. Після приходу з вулиці взуття повинне висохнути, тільки після цього його можна очистити сухою щіткою.

3. При значних забрудненнях нанесіть спеціальний аерозоль і почистіть взуття сухою щіткою.